Sobota, 15 grudzień 2018r.
Aktualności
21.11.2018
fot. mł. chor. Roman Sypczyński

         W dniu 16 listopada 2018 r. odbył się XIII wojewódzki finał „Konkursu Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie” w ramach akcji edukacyjnej „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa 2018”.

Podczas zawodów uczniowie wykazują się sprawnością fizyczną pokonując tor przeszkód zbliżony do tego, który pokonują kandydaci do Policji. Przeszkody dostosowane są do wieku i rozwoju fizycznego uczestników. Ponadto, uczniowie odpowiadają na 15 pytań z wiedzy ogólnej o bezpieczeństwie. Podczas eliminacji przeprowadzony został także konkurs „Super Kibice” na najlepiej kibicująca drużynę, którego celem jest kształtowanie prawidłowych postaw kulturalnego i bezpiecznego kibicowania.

        W przedsięwzięciu wzięła udział drużyna żołnierzy z 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego, która startowała w konkurencji: „100 żonglerek na 100-lecie Odzyskania Niepodległości”. Konkurencję tę wygrał szer. Gracjan MICHALSKI.

        Ekipa nasza rozegrała również towarzyski mecz piłki halowej z reprezentacją policjantów. Mecz zakończył  konkurs rzutów karnych.

Emocji było mnóstwo, atmosfera bardzo przyjazna i serdeczna.

OGLĄDAJ ZDJĘCIA

Aneta Boroń