Wtorek, 23 styczeń 2018r.
Aktualności
19.12.2011
mjr pil. Łukasz PIATEK laureatem

            Po raz kolejny, zgodnie z wieloletnią tradycją, łascy lotnicy z 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego wybrali, spośród swojego grona, pilota roku. Tegorocznym zwycięzcą głosowania został mjr pil. Łukasz PIĄTEK – szef sekcji Standaryzacji i Oceny w Zespole Wsparcia Działań Lotniczych.

            Absolwent Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego (1999 r.). W 2003 r. ukończył Wyższą Szkołę Oficerską Sił Powietrznych w Dęblinie. Pierwszy przydział otrzymał do 3. eskadry lotnictwa taktycznego na Krzesinach. W 2005 roku ukończył studia magisterskie w Akademii Obrony Narodowej. W tym samym roku został skierowany na dwuletni kurs przeszkalający na samolot F-16. Po powrocie, w 2007 roku, na krótko powrócił do 3.elt. Od maja 2008 roku pełni służbę w Łasku, najpierw w 10.elt, obecnie w 32.BLT.  W 2009 roku ukończył studia podyplomowe w AON na kierunku Międzynarodowe Stosunki Wojskowe. Ceniony przez przełożonych i podwładnych za zaangażowanie, pasję i wiedzę lotniczą. Był jedną z osób, które zorganizowały pierwsze w Polsce tankowanie w powietrzu w 2009r. Dzięki osobistemu zaangażowaniu mjr. PIĄTKA, 32. BLT jest liderem wśród innych jednostek SP w wykorzystaniu informatycznego systemu zarządzania jednostką lotniczą Patriot Excalibur. Mjr Piątek brał udział w wielu ćwiczeniach międzynarodowych, m. in. Bold Avenger, BRTE, Briliant Ardent, ELITE, EMBOW.

           W 2010 roku ukończył praktyczny kurs Tactical Leadership Programme w Albacete w Hiszpanii. Dowodził ugrupowaniem Grot podczas Air Show 2011 w Radomiu.  W 2010 roku, za wybitne osiągnięcia w służbie wojskowej odznaczony brązowym medalem “Za Zasługi dla Obronności Kraju”.

             Posiada nalot ogólny 1350 godzin, z tego ponad 900 na samolocie F-16.Interesuje się techniką wojskową, historią, szczególnie okresem napoleońskim i II RP, językami obcymi (posiada 4 stopień znajomości języka angielskiego i 3 niemieckiego), literaturą.

 

             Żonaty, żona Maria jest adiunktem na Wydziale Matematyki Uniwersytetu Łódzkiego.